درباره مجله غذا

مجله غذا با هفده سال انتشار یکی از رسانه های مهم در حوزه تغذیه و نیز صنایع غذایی ایران است.

 

هدف مجله غذا ترویج فرهنگ صحیح تغذیه و ارتقا سلامت جامعه است.

مجله دنیای حیوانات

ورود

دغدغه‌های رییس برای سلامت کارمندان

بهمن ترکیان، مدیر شعب بانک استان مرکزی از جمله مدیران موفقی است که به این مهم احترام گذاشته و گام‌های محکمی در جهت ارتقا تغذیه کارمندان خود برداشته است.

 > چه انگیزه‌ای شما را به موضوعات حوزه سلامت علاقه‌مندکرد؟
از زمان نوجوانی و در دوران جنگ، هنگامی که به دلیل برخی کمبودها بسیاری بیماری‌ها شیوع پیدا کرد به رعایت بهداشت و پیشگیری اعتقاد زیادی پیدا کردم اما پس از ورود به دانشگاه با شرکت در برنامه‌های مربوط به حیطه سلامت آن را جدی‌تر گرفتم به طوری که امروزه در هر 24 ساعت حدود یک ساعت اخبار پزشکی را دنبال می‌کنم و تست‌های دوره‌ای سلامت را هر شش ماه انجام می‌دهم.

>با این تفاسیر چرا حرفه پزشکی را انتخاب نکردید؟
به نظرم برای رسیدن به هر چیزی باید زمینه آن فراهم باشد. شاید در شرایط تحصیل در رشته پزشکی قرار نگرفتم ولی این دلیل پیگیری نکردن این موضوعات سلامت محور نمی‌شود.

>اعتقاد به رعایت اصول بهداشتی را چگونه در محیط کار گسترش دادید؟
از نقطه نظر اجتماعی و شخصی معتقدم انسان در درجه نخست باید به کاری که انجام می‌دهد اعتقاد داشته باشد تا بتواند روی دیگران نیز تاثیر بگذارد. به نظرم این مسئله باید از شخص شروع شود تا بتواند به دیگران نیز انتقال داده شود. 

>چه فعالیت‌هایی در زمینه رعایت بهداشت در محیط کارتان داشته‌اید؟
مهم‌ترین مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد بحث رعایت بهداشت و نظافت است که ابتدایی‌ترین آن در محیط‌های عمومی است. به همین منظور سعی کرده‌ام پک‌های بهداشتی شامل مسواک، خمیردندان و غیره به عنوان هدیه در اختیار کارمندان قرار دهم تا تشویقی برای رعایت بهداشت به آنان باشد. همچنین  سعی می‌شود تا مواردی مانند مایع دستشویی از نوعی خریداری شود که بی‌ضرر بوده و آسیبی به دست وارد نکند تا کارمندان به راحتی از آن استفاده کنند.

>در مورد تغذیه چه فعالیت‌هایی داشته‌اید؟
در بحث تغذیه به اطلاع‌رسانی اهمیت زیادی داده‌ام به گونه‌ای که سعی می‌شود برای 70 نفر کارمند غذا به گونه‌ای کاملا بهداشتی طبخ شود. به طور معمول هزینه نهار به کارمندان پرداخته می‌شود تا آنها خود غذای‌شان را تهیه کنند اما ما سعی کرده‌ایم در اینجا فضایی به عنوان آشپزخانه تدارک ببینیم تا غذا در آن به بهترین شکل پخته شود. در این آشپزخانه برنج حتما بخارپز می‌شود و مواد اولیه به صورت سالم و تازه در اختیار آشپز قرار می‌گیرد. به این شکل که یکی از کارمندان این مسئولیت را به عهده گرفته و با نظارت کامل مرغ، شیلات و کلیه سفارشات را به صورت تازه تهیه می‌کند. در بحث تنوع تغذیه نیز سعی کرده‌ایم به غذا با دسر و سبزجات تنوع دهیم و سبزیجات خام را به شکل سالاد هویج و کدو و سوپ سبزیجات در کنار غذا ارئه دهیم. در اینجا به جای نان سفید، نان سنگک در کنار غذا به کارمندان ارائه داده می‌شود.

>با تنقلات مخالفید؟
از آنجا که افراد شاغل بخش مفیدی از زندگی خود را در محیط کار به سر می‌برند تغذیه آنها در محیط کار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا نمی‌توان در مدت کوتاهی پس از مراجعه به خانه تمامی نیازهای بدن را تامین کرد بنابراین اعتقاد دارم در طول روز تنقلات مصرف نکنند و به جای آن از میان وعده‌های سالم مانند میوه استفاده کنند. برای این منظور میان وعده‌هایی نیز به صورت یک لیوان شیر و یا میوه با هزینه کارکنان تهیه و ارائه می‌شود.

>با مصرف تنقلات توسط کارمنان‌تان برخورد می‌کنید؟
هرزگاهی به بهانه‌های مختلف آبدارخانه را سرکشی می‌کنم تا مبادا کارمندانم مشغول خوردن هله هوله و تنقلات باشند. البته معتقدم باید بیش از آنکه مراقب افراد بود آگاهی آنها را بالا برد زیرا به عنوان مثال فرد سیگاری اگر اجازه استعمال دخانیات را در محیط کار نداشته باشد مطمئنا بیرون از محیط کار این کار را انجام می‌دهد بنابراین باید آگاهی افراد را راجع به مضرات آن بالا برد تا خودشان به این نتیجه برسند که هر آنچه که مضر است را از زندگی‌شان حذف کنند. 

>کارمندان‌تان از این وضعیت رضایت دارند؟
همه کارکنان از این نوع روند رضایت کامل دارند زیرا نه تنها مانع افزایش وزن آنها شده است بلکه به کاهش وزن آنها کمک کرده البته یک عدد ترازو نیز در بانک قرار داده‌ایم تا خود شاهد تغیرات مثبت وزن باشند. وقتی در عمل می‌بینند که سلامت بیشتری پیدا کرده‌اند مطمئنا تشویق می‌شوند. 

>به کارمندان خود هشدارهای تغذیه‌ای هم می‌دهید؟
هنگامی که کارمندی قرار است مدت‌ها پشت کامپیوتر بنشیند اضافه وزن داشته باشد مطمئنا قادر نخواهد بود به درستی کار خود را انجام دهد بنابراین به او هشدار می‌دهیم تا بتواند جسم سالم داشته باشد و به وظائف خود عمل کند. مثل آنکه اگر فردی دچار سرماخوردگی شود ترجیح می‌دهم در خانه استراحت کند تا بهبود یابد و سلامت دیگران را به خطر نیاندازد.

>امتیاز ویژه‌ دیگری برای کارکنان خود فراهم کرده‌اید؟
در بحث سلامت، پیشگیری سرمایه است و نه هزینه. معتقدم اگر هزینه بیشتری به پیشگیری از بیماری اختصاص داده شود بسیاری از هزینه‌های درمان و ارز اختصاصی برای داروهای خارجی کاسته خواهد شد.  بر این اساس طرحی داریم که به واسطه آن افراد با سن بیش از 40 سال برای ارزیابی سلامت قلب به مراکز بهداشتی معرفی می‌گردند تا غربالگری شود. 

>چه برنامه‌هایی برای آینده دارید؟
در نظر دارم تحرک و برنامه‌های منظم سلامت و تغذیه مناسب و اقدامات منظم پیشگیرانه بیشتری در برنامه زندگی کارمندانم بگنجانم.

 

{/author}

 

تمامی حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت رسمی مجله غذا محفوظ می باشد ، و کپی برداری از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی سایت سئو گروه طراحان مکس وب